вторник, 16 января 2018 г.

21 листопада - День Гідності та Свободи!

                                 
 


Обирай Свободу рідному народу!
Обирай Свободу і добро ідей!
Обирай Свободу Заходу і Сходу,
Обирай Свободу для усіх людей!

Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції –  Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.
Указом Президента України від 13 листопада 2014 року, з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного та майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, установити в Україні День Гідності та Свободи, який відзначати щорічно 21 листопада.


Революція Гідності кардинально змінила напрямок розвитку держави та суспільства, згуртувала свідомих, зрілих громадян - справжніх патріотів Батьківщини. Але шанс на зміни дістався нам дорогою ціною - ціною людських втрат. Вічною раною на серці кожного українця буде пам'ять про героїв Небесної Сотні та воїнів АТО, кожен з яких віддав за свої переконання найвищу ціну -  власне життя.

День української писемності та мови



                         9 листопада
   День української писемності та мови
















День української писемності та мови – свято, яке відзначається ще з 1997 року в нашій країні. Всі ми розуміємо чому саме приурочено таке торжество. Але не всі знають, що саме з преподобного Нестора Літописця і починається письмова українська мова. Тому у цей день часто згадують про нього. І в честь такого свята, як День української писемності та мови вчитель Пахолюк З.М. провела усний журнал "Рідна мова чиста, як роса"


                                                    О слово рідне! України слава!
                                               Богдана мудрість і Тараса заповіт.
І гул століть, і сьогодення гомін
В тобі злились, як духу моноліт.

О слово рідне! Мудре і прадавнє,
Ти виросло з могутньої землі!
Тебе жорстоко розпинали,


                                               Звучить пісня про рідну мову



Ну що б здавалося, слова?
Слова та голос. Більш нічого.
А серце б'ється, ожива,
Як їх почує...



Моя ти пісне калинова,
Моя ти зіронько свята!
Живи, цвіти, вкраїнська мово,


О, Господи! Знайди нас всіх, знайди,
Бо ми блукаєм хащами ще й нині,
Прости гріхи і провини безневинні,
І до спасіння всіх нас повиди.



Тут, навкруги - земля моя...


Зціляй і душу, і вуста.
Своєю паростю гінкою...

Вростай у різнобарв'я мов,
Буди всесильною рукою
В серцях і ніжність, і любов!


Ти, рідна мово, чиста, як роса,
Цілюща й невичерпна, як криниця.
Святиня наша, гордість і краса,
Ти — розуму народного скарбниця!


Майстер клас


Весною приходить до нас одне з найвеличніших християнських свят — Великдень. До ньго готуються заздалегідь. Готуються також до цього величного свята і у Хорлупівській школі. Вчитель початкових класів Ірина Тарасюк провела родинний майстер-клас «Великодня писанка» для учнів третього класу та їх родин. 




Вчитель розказала історію виникнення писанок, як символу весняного відродження природи і відродження життя на землі. Разом з учнями пригадали народні звичаї і традиції святкування Пасхи. Діти співали великодні пісні, розказували вірші, легенди про свято. Особливістю цього дійства було те,що Ірина Вікторівна вчила писати писанки учнів та їх батьків, бабусь, і дідусів.
 Всі присутні ознайомилися із значенням сакральних символів, кольорів, що писалися на писанках. 


Піднесений настрій мав кожен, хто в руках тримав гарну розписану писачком великодню писанку.

 Мудрі люди кажуть: "У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки".Пам’ятатаймо звичаї і традиції свого народу. Бережімо писанку, вона є нашим символом і оберегом від зла!
Весна розквітла наче казка,
І сяє сонцем височінь небес.
Вітаю з світлим святом Пасхи!
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!



Як бабуся третьокласника Грудіка Владислава дякую колезі за цікавий майстер-клас

Участь хорлупівських школярів у конкурсі "Соняшник"










Зустріч з письменником Володимиром Лисом

Сьогодні актова зала Хорлупівської школи була переповнена. 



Тут зібралися учні місцевої школи , а також учні сусідніх сіл Покащева та Пальче. 


В гості завітав волинський письменник Володимир Савович Лис, якого можна без перебільшення назвати живим класиком сучасної української літератури. 


Член Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників. Автор романів «Айстри на зрубі», «І прибуде суддя», «Камінь посеред саду», «Маска», «Острів Сильвестра», «Продавець долі», «Романа», «Графиня», «Століття Якова», «Жінка для стіни», «Іван та Чорна Пантера», «Маска», «Соло для Соломії» … 


Письменник розповів про свій життєвий та творчий шлях, дав відповіді на запитання і на завершення всі присутні мали можливість переглянути і придбати книги з автографом Володимира Савовича та його дружини Надії Гуменюк.

                                                                                     2 березня 2016 р.

Т.Г. Шевченко

  
          Шевченко - наш. Він для усіх століть,
Він - як Ісус Христос для України .
   Візьміть його вогню, хоч крихітку візьміть,
І з цим вогнем виходьте із руїни.

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково : щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим, неповторним. Тарас Григорович Шевченко - велика і невмируща слава українського народу. У його особі український народ ніби об’єднав найкращі сили й обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень.


Сьогодні у м. Ківерці біля пам’ятника Тараса Шевченка зібралися ківерчани на мітинг "Шевченкові слова добра й любові, як слово батьківське в душі ми бережем".
Свято розпочинається із покладання квітів. 


Ведучий Скубій Микола запрошує до слова першого заступника голови райдержадміністрації Юліана Віталійовича Таранчука,
голову районної ради Григорія Вікторовича Недопада, голову Ківерцівської міської ради Володимира Володимировича Жгутова, директора центральної бібліотеки Ківерцівської районної централізованої бібліотечної системи Любов Іллівну Михальчук.


У святі приймали участь колективи РБК ім. М.П.Ковальова: хор народного аматорського ансамблю пісні і танцю "Барвінок", народний аматорський чоловічий квартет "Жайвір", народне аматорське вокальне тріо "Журавлина", читці Яна Грудік ЗОШ І-ІІ ст.с.Хорлупи керівник Зоя Пахолюк та вихованка театрадьної студії "Мельпомена" Світлана Назарчук керівник Валентина Гоменюк ЦДЮТ.



Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну.



                                                                             11 березня 2016 р.

«Ми чуємо тебе, Кобзарю, через віки, через століття"


17 березня в Хорлупівській ЗОШ І- ІІ ст. відбулася літературно-музична композиція «Ми чуємо тебе, Кобзарю, через віки, через століття», яку підготували вчителі початкових класів.
Також присутні мали можливість переглянули відео-кліп, який підготувала вчитель Пахолюк З.М., познайомитися з книжковою виставкою "Весна починається з Шевченка" та виставкою малюнків юних художників до улюблених творів поета.











Міжнародний день рідної мови

Мово рідна,

Слово рідне,
Хто вас забуває,
Той у грудях не серденько,
Тільки камінь має.


21-го лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. За недовгий час свого існування воно вже стало традиційним, адже це один з тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу.


Сьогодні у Хорлупівській ЗОШ І-ІІ ст. була проведена вчителем української мови та літератури Пахолюк З. М. тематична лінійка «Дзвенить струмочком рідна мова»



Історія свята, на жаль, має дуже трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову.


Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови, починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні.


Українська мова - це безмежний океан. Вона мелодійна, як пісня солов'їна. Наша мова прекрасна і барвиста, наче дощова веселка.



Учні читали вірші, співали пісні, переглянули відео-кліп, який підготувала бібліотекар Грудік І.В., а також в кабінеті української мови та в бібліотеці учні мали можливість ознайомитися з виставкою «Слово наше рідне – слово українське!»

                                                                                    23 лютого 2016 р.