25 найуспішніших українських письменників.
Версія «Фокуса»
Як пояснили організатори рейтингу, він формувався у кілька етапів. До попереднього списку увійшли сучасні автори, які видавалися за останні десять років, домінанти та лауреати літературних конкурсів та премій. Підсумковий список із 25 письменників був складений за кількістю екземплярів, які були продані у книжкових магазинах, мережах та інтернет-магазинах у 2011 році.
Як зазначив «Фокус», до списку не потрапили автори жанрової літератури «у чистому вигляді», книжки яких розповсюджуються у більшості за каталогами.
Партнерами проекту були Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів, мережа «Читай-город» і «Книжковий супермаркет», видавництво «Фоліо», книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», інтернет-магазин «Лавка Бабуїн»,Yakaboo та мережа магазинів EMPIK.ua" target="_blank">EMPIK.
Отже, ось так виглядає ТОП-25 українських письменників.
1. Лада Лузіна (119 тис. 98 проданих примірників)
2. Василь Шкляр (103 тис. 688 проданих примірників)
3. Люко Дашвар (100 тис. 797 проданих примірників)
4. Андрій Кокотюха (25 тис. 897 проданих примірників)
5. Сергій Жадан (24 тис. 434 проданих примірників)
6. Ірена Карпа (20 тис. 276 проданих примірників)
7. Ірен Роздобудько (15 тис. 19 проданих примірників)
8. Наталка Сняданко (10 тис. 796 проданих примірників)
9. Андрій Курков (9 тис. 358 проданих примірників)
9. Андрій Курков (9 тис. 358 проданих примірників)
10. Юрко Іздрик (7 тис. 656 проданих примірників)
11. Любко Дереш (6 тис. 506 проданих примірників)
12. Ліна Костенко (5 тис. 553 проданих примірників)
13. Марина і Сергій Дяченки (4 тис. 787 проданих примірників)
14. Олександр Ірванець (2 тис. 984 проданих примірників)
15. Юрій Андрухович (1 тис. 927 проданих примірників)
16. Артем Чех (1 тис.111 проданих примірників)
17. Таня Малярчук (1 тис. 55 проданих примірників)
18. Світлана Поваляєва (976 проданих примірників)
19. Оксана Забужко (722 проданих примірників)
20. Тарас Прохасько (592 проданих примірників)
21. Генрі Лайон Олді (513 проданих примірників)
22. Олесь Ільченко (282 проданих примірників)
23. Юрій Покальчук (256 проданих примірників)
24. Лариса Денисенко (255 проданих примірників)
25. Лесь Подерв´янський (244 проданих примірників)
Чим менше іонізуючого випромінювання, тим краще
Оптимальний час роботи з ПК - не більше 2-3 годин на добу. Перебільшення цієї добової норми позначається на здоров'ї людини. 90% всіє інформації людина отримує через очі. Візуальна зосередженість під час роботи на комп'ютері у сукупності з підвищеною розумовою активністю (робота на ПК - це незліченна кількість прийнятих рішень) без відповідного фізичного розвантаження, призводить до виснаження організму і психіки, у тому числі емоційного потенціалу людини. Виникає, так званий "комп'ютерний синдром", який стає базою для імунних захворювань. Першими симптомами є швидка втомлюваність, безпричинна знервованість, загальна слабкість. Максимально негативний вплив "перевантаження комп'ютером" позначається на організмі, який росте, тобто до 21 року. То що ж робити, щоб зберегти здоров'я?
По-перше: мати гнучке, треноване на витривалість тіло, регулярно підтримуючи його у формі.
По-друге: організовувати свою працю і відпочинок: обов'язково через кожну годину роботи вставати й розминатись кілька хвилин. Не допускати перевтоми. Кожні дві-три години робити значно довші перерви, хвилин по 20-30, бажано пройтися (краще на повітрі). Тобто змінити статику на активний рух, середовище робочої кімнати - на відкритий простір, розумову працю - на фізичну активність. Це добре відновлює сили. Якщо цього не робити систематично, то поступово накопичується втома, падає КПД праці, з'являються проблеми із здоров'ям. У кожного організму є свій ресурс фізичних сил. Постарайтесь його не вичерпувати і вчасно відновлювати. Адже творча робота можлива при наявності певного потенціалу.
При надмірному користуванні ПК можуть виникати такі симптоми: загальна втома, головні болі, втома очей (різь і біль в очах, "пливе" екран, інше), зниження працездатності, поганий сон, дискомфорт у тілі, "заклякання" шиї або спини, втома рук, як після фізичної праці, виснаження організму. Також негативно впливає одноманітно-зомбуюча музика.
Комментариев нет:
Отправить комментарий